Nasze realizacje – podsumowanie nr 4

Gruntowa pompa ciepła: alpha innotec WZS 102K3 z pasywnym chłodzeniem

Zakres prac: Dobór i montaż gruntowej pompy ciepła alpha innotec WZS 102K3 z pasywnym chłodzeniem. Wybrany model działa bezawaryjnie, zarówno ogrzewa, jak i chłodzi, przygotowuje także ciepłą wodę użytkową. Urządzenie posiada wbudowany zasobnik o pojemności 180 litrów. Oprócz montażu pompy zajęliśmy się również instalacją rekuperacji. W związku z tym, że przedstawiona realizacja nie została ukończona — pokazujemy jedynie rozprowadzenie kanałów (przewodów) wentylacyjnych, centrala zostanie umieszczona i podłączona w późniejszym terminie.
Lokalizacja: Walce (pow. Krapkowicki) 

Powietrzna pompa ciepła: Panasonic T-Cap 12,0 kW generacji H [trójfazowa]

Zakres prac: Pompę zainstalowaliśmy w budynku modernizowanym. Urządzenie zasila instalację grzejnikową, która funkcjonowała w budynku przed wymianą źródła ciepła, stąd też decyzja o zastosowaniu grupy pompowej bezpośredniej. Wykonaliśmy „kosmetyczne prace”, wymieniając kilka grzejników (wraz z zaworami) na nowe oraz montując dodatkowy grzejnik w samej maszynowni. Aby chronić instalację przed zanieczyszczeniami i zapobiec przed konsekwencjami ewentualnej korozji w przyszłości umieściliśmy separator, filtr magnetyczny (CALEFFI/AFRISO). Oprócz tego wykonaliśmy montaż zasobnika ciepłej wody użytkowej (300 litrów) ze stali nierdzewnej oraz wpięcie instalacji solarnej z dodatkowym zasobnikiem.
Lokalizacja: Zębowice

Serwisowa akcja ratunkowa – pompa ciepła apha innotec SWC 143H3

Zakres prac: Demontaż niesprawnej maszynowni oraz serwis istniejącej instalacji.
Przed kilkoma laty pewna firma zainstalowała gruntową pompę ciepła (wykonała także dolne źródło z odwiertami). Urządzenie nie działało poprawnie, firma pomimo licznych wizyt serwisowych nie przywróciła sprawności całej instalacji. Po tych wydarzeniach inwestor zgłosił się do nas, a my sprawnie podjęliśmy się wykonania zadania.
Aby instalacja zaczęła prawidłowo zasilać dom w ciepło, musieliśmy przerobić instalację grzewczą oraz układ rozdzielaczowy dolnego źródła. Zamontowaliśmy pompę ciepła alpha innotec SWC 143H3, bufor ciepła o pojemności 300 litrów oraz dodatkowe grupy pompowe. Przy przebudowie maszynowni wykorzystaliśmy istniejący zasobnik ciepłej wody użytkowej. Po naszej interwencji inwestorzy mogą odetchnąć z ulgą, już od minionej zimy instalacja sprawuje się doskonale.
Lokalizacja: Głębinów

Komentarze są wyłączone.

Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

    X
    Zostaw kontakt - oddzwonimy