OfertaFotowoltaika Opole

Czy to możliwe, żeby prąd spadał z nieba? W dobie rosnących rachunków za energię elektryczną byłoby to rozwiązanie… niebiańskie. I okazuje się, że dzięki nam może być realne! Tak – my wiemy, że w przyrodzie nic nie ginie i dzięki temu sprawimy, że energia elektryczna w Twoim domu będzie spadała z nieba, a dokładnie – będzie czerpana z energii słonecznej. Wszystko dzięki fotowoltaice, czyli sposobowi pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii. Mówiąc prościej – fotowoltaika sprawia, że przestajemy wyważać otwarte drzwi i korzystamy z tego, co daje nam natura, a więc światło słoneczne przetwarzamy na energię elektryczną. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne ze względu na swoją dostępność, bo przecież promienie słoneczne dostępne są wszędzie, a nawet jeśli w jakimś okresie jest ich mniej, to nowoczesna technologia daje możliwość gromadzenia ich i wykorzystywania w momencie, kiedy zapotrzebowanie na energię wzrasta. Proces ten można wyobrazić sobie jako zamknięty obieg – korzystamy z tego, co na bieżąco dostarcza i dostarczać będzie natura, nie wprowadzając tym samym do środowiska żadnych szkodliwych substancji. Przyznaj, że brzmi dobrze i bądź pewien, że pozostając na tej stronie, jesteś na najlepszej drodze do korzystania z tego ekologicznego i nowatorskiego źródła energii.
Instalacje fotowoltaiczne
Zastanawiasz się, jak to działa? Ważne, aby dobierać zestaw fotowoltaiczny do potrzeb energetycznych budynku. Ekologiczne i ekonomiczne jest rozwiązane „on grid”, które wyklucza użycie drogich akumulatorów do gromadzenia energii, jej nadwyżka przekazywana jest do sieci i tam jest magazynowana. Może być więc wykorzystana w takim okresie roku, kiedy zapotrzebowanie na energię będzie większe niż jej produkcja, a więc w końcu lipcowe słońce możesz zachować na listopadową szarugę!

Fotowoltaika i pompa ciepła
Środowisko naturalne zawsze dawało nieograniczone możliwości, ale dopiero nowoczesne technologie pozwalają je wykorzystać. Wśród nich świetnym rozwiązaniem są powietrzne i gruntowe pompy ciepła, które zapewnią ogrzewanie budynku i wody użytkowej. Dobór pompy jest kwestią indywidualną, w której nasi fachowcy chętnie doradzą. Montujemy pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła gruntowe na terenie Opola, Katowic, Wrocławia i okolic.

Ogrzewanie elektryczne
Instalacja fotowoltaiczna to ekonomiczne, ekologiczne i komfortowe rozwiązanie w kwestii ogrzewania budynku. Można powiedzieć, że to trzy korzyści w jednym opakowaniu, a w zasadzie w ogniwie słonecznym, bo to właśnie ono może ogrzewać budynek, czerpiąc z odnawialnych źródeł energii. Nie musisz martwić się o zakup opału, bo ten… spada z nieba i przekształca się w energie elektryczną, która zapewnia ciepło. Bez dodatkowych rachunków i bez uciążliwego i „przykładania do pieca”.

Dlaczego fotowoltaika
Przede wszystkim dlatego, że ten system pozyskiwania i wydzielania energii nie ma negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie, a to ono powinno być priorytetem wprowadzania wszelkich nowinek technicznych. Drugi powód to dostępność energii słonecznej, na której bazują instalacje fotowoltaiczne. Kolejną korzyścią jest możliwość bilansowania energii wytworzonej i zużywanej oraz magazynowania jej. Istota jest także możliwość uzyskiwania dotacji finansowych na wdrażanie systemów fotowoltaicznych - to tylko kilka najważniejszych powodów, dla których warto się z nami skontaktować.
Energia ze słońca, dlaczego to się opłaca?
 • ponieważ korzystnie wpływa na zdrowie,
 • pozwala wykorzystać odnawialne źródła energii,
 • jest rozwiązaniem ekologicznym,
 • daje możliwość pozyskania dofinansowań,
 • nie wymaga zmiany instalacji w budynku,
 • umożliwia gromadzenie nadwyżek wytworzonej energii i wykorzystanie jej w okresie większego zapotrzebowania,
 • instalacja on grid nie wymaga nakładów na dodatkowy akumulator,
 • jest rozwiązaniem wygodnym w użytkowaniu.
Wiesz dlaczego ?

Zlecając nam inwestycję w fotowoltaikę masz pewność słusznej decyzji? Bo zawsze dobieramy optymalną moc do zapotrzebowania, precyzyjnie obliczamy parametry instalacji, nośność konstrukcji oraz uzysk energii, stosujemy tylko najwyższej klasy urządzenia i komponenty. Jesteśmy profesjonalistami. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Dlaczego rekuperacja?

Chociażby po to, aby wietrzyć dom bez otwierania okna! Zaskoczony? No to spójrz: rekuperację porównać można do sałatki owocowej, z której możesz wybrać tylko to, co lubisz najbardziej. Tak działa rekuperator, który z wnętrza budynku pobiera powietrze ogrzane, ale zanieczyszczone, a z zewnątrz – świeże, ale chłodne. Zadaniem rekuperatora jest dostarczenie do naszego domu powietrza ogrzanego i świeżego, dzięki temu nie jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia z zewnątrz, które przenikają do domu na skutek wietrzenia poprzez otwieranie okien.,

I tylko tyle? Nie!

Dzięki mechanizmowi wentylacji z odzyskiem ciepła oszczędzamy energię elektryczną, ponieważ nie ucieka ona za zewnątrz. Eliminujemy także obecność alergenów w naszym otoczeniu, szybciej usuwamy wilgoć i zapachy pozostałe np. po gotowaniu, a także zmniejszamy ilość kurzu w pomieszczeniu.
Dlaczego więc rekuperacja? Dla zdrowia, wygody i oszczędności!

Pamiętaj !

Najlepsze urządzenia jakie zainstalowałbyś w swoim domu nie sprawdzą się jeżeli nie będą współpracować z dobrze zaprojektowaną i wykonaną instalacją. Powierzając nam zadanie kompleksowej realizacji masz pewność, że zlecasz to zadanie doświadczonym i rzetelnym fachowcom a Tobie pozostanie tylko przyjemność użytkowania. Sprawdź ofertę.

Wojtanowicz Eko Technologie – fotowoltaika opole?

Choć zajmujemy się ściąganiem energii z nieba na ziemię, to nie bujamy w obłokach. Wszystkie nasze działania poprzedzone są drobiazgową analizą wszelkich parametrów, w oparciu o które doradzamy najbardziej funkcjonalne rozwiązanie. Nie wróżymy z fusów – dokładnie planujemy swoją pracę, możesz mieć więc pewność, że ostateczna cena będzie taka, jak na zawartej umowie.

A to wszystko dzięki temu, że:

 • jesteśmy profesjonalistami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii
 • działamy na rynku od lat dziewięćdziesiątych
 • doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu w oparciu o szczegółową analizę