Nasze realizacje – Dobrzeń Wielki

Lokalizacja: Dobrzeń Wielki (powiat opolski)
Informacje o budynku: powierzchnia: 132 m2
Rodzaj ogrzewania: podłogowe
Pompa ciepła: alpha innotec WZS 42H3
Dolne źródło: kolektor pionowy
Dodatkowe instalacje: rekuperacja [rekuperator Aeris Next 350]
Pozostałe: instalacja wodno-kanalizacyjna oraz przygotowanie pomieszczenia pod maszynownię

  • Przed przystąpieniem do prac ziemnych oraz montażowych wykonujemy szczegółowy projekt. Wspólnie z inwestorem i zgodnie z jego potrzebami planujemy rozmieszczenie instalacji, a następnie konsekwentnie realizujemy. W przypadku inwestycji w Dobrzeniu Wielkim rozpoczęcie prac polegało na przygotowaniu instalacji wodnej i kanalizacji. Wykonujemy założenia, przeprowadzamy przewody, rury oraz rozmieszczamy urządzenia sanitarne. Przygotowujemy również maszynownie do montażu pompy ciepła oraz rekuperatora.
  • Kolejnym etapem jest wykonanie ogrzewania podłogowego. Na przygotowane podłoże styropianowe przystępujemy do rozkładania sekcji grzewczych dokładnie wg wcześniej przygotowanego projektu. Po wykonaniu prób szczelności firma budowlana może wylać posadzkę betonową.
  • Po około czterech tygodniach od wykonania wylewki (gdy beton już zwiąże) przystępujemy do montażu pompy ciepła, aby przeprowadzić wygrzew jastrychu (dokładne osuszenie posadzki). W przypadku posadzki betonowej wygrzew trwa do czterech tygodni. Po tym procesie można przystępować do prac wykończeniowych. Montaż centrali wentylacyjnej to ostatni etap. Wykonujemy go po zakończeniu prac, które powodują zapylenie (szlifowanie gładzi, płyt, karton-gipsu itp.)
  • Zainstalowana pompa ciepła to alpha innotec WZS 42K3 zasilana dolnym źródłem — odwiertami pionowymi o łącznej długości 150mb. Kilka słów o pompie: jednostka typu all in one z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 180 litrów. Do budynku dostarcza ciepło, ciepłą wodę użytkową oraz chłód, który z wnętrza ziemi przetłaczany jest poprzez wbudowanym systemem chłodzenia pasywnego. Pomieszczenia chłodzą pętle podłogówki.
  • Centrala wentylacyjna to AERIS Next z rozszerzoną płytą główną i układem chłodzenia ComfoFond dodatkowo chłodzi pomieszczenia nawiewanym powietrzem.Takie kompleksowe rozwiązanie stanowi najwyższy standard komfortu zarówno zimą, jak i w okresie letnich upałów.

 

Komentarze są wyłączone.

Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

    X
    Zostaw kontakt - oddzwonimy