Fotowoltaika w wersji PREMIUM - System SolarEdge

W 2006 roku firma SolarEdge zrewolucjonizowała przemysł solarny, tworząc lepszy sposób wytwarzania i zarządzania energią w systemach PV. Dziś SolarEdge  jest światowym liderem w dziedzinie wysoko-sprawnych inteligentnych technologii energetycznych.

Dlaczego technologia SolarEdge?

Więcej energii z każdego modułu
Niespotykanie wysoki poziom bezpieczeństwa
Elastyczność projektowania
Komfort użytkowania
Obniża koszty konserwacji i serwisu Niesprawny moduł w każdej chwili możesz zastąpić innym bez straty jego mocy
12 lat gwarancji w standardzie na falowniki i 25 lat na optymalizatory mocy

Więcej energii z każdego modułu

W systemie fotowoltaicznym każdy moduł posiada indywidualny, maksymalny punkt mocy. Różnice między modułami są nie do uniknięcia w instalacjach fotowoltaicznych. W systemach z tradycyjnymi falownikami, najsłabszy moduł powodował zmniejszenie wydajności pozostałych modułów. W systemach SolarEdge każdy moduł działa niezależnie i produkuje maksymalną ilość energii, co eliminuje straty mocy spowodowane niedopasowaniem.

Tradycyjny falownik

Screenshot_2020-03-01 residential_catalogue_pl pdf

Falownik solarEdge

Screenshot_2020-03-01 residential_catalogue_pl pdf(1)

Wysoki poziom bezpieczeństwa - Funkcja SafeDC™

Funkcja SafeDC™ jest wbudowanym narzędziem minimalizującym ryzyko porażenia prądem. W trakcie instalacji lub gdy sieć czy falownik są wyłączone (również w trakcie konserwacji) optymalizatory mocy automatycznie przełączają się na tryb bezpieczeństwa, w którym napięcie wychodzące z każdego optymalizatora zostaje zredukowane do 1V. Napięcie łańcuchowe jest utrzymywane poniżej poziomu ryzyka. Np., jeżeli 19 optymalizatorów mocy jest połączonych szeregowo, napięcie łańcucha wyniesie 19V. System SafeDC SolarEdge jest certyfikowany w Europie jako urządzenie z wyłączonym napięciem DC zgodnie z IEC/EN 60947-1 oraz IEC/EN 60947-3 a także zgodnie ze standardami bezpieczeństwa VDE AR 2100-712 i OVE R-11-1.

Elastyczność projektowania

Rozwiązania SolarEdge łączą optymalne wykorzystanie powierzchni dachowej z estetycznym wyglądem, zapewniając oszczędność energii i zmniejszenie kosztów. Mieszanie i łączenie różnego rodzaju modułów umożliwia łatwą rozbudowę instalacji słonecznej w późniejszym terminie.

System SolarEdge umożliwia efektywne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni dachowej dzięki niespotykanej dotychczas elastyczności projektowania. Duża różnorodność długości łańcuchów jest możliwa bez konieczności ich dopasowywania. Dzięki długim łańcuchom koszty systemowe instalatorów są niższe. Wielkość i układ modułów fotowoltaicznych nie muszą już zależeć od ograniczeń instalacji elektrycznej. Zacienienie modułów nie powoduje spadku wydajności całego łańcucha, a moduły o różnych wielkościach, typach oraz parametrach mogą być łączone i ustawiane lub nachylane w dowolny sposób w ramach jednego łańcucha.

Komfort użytkowania

SolarEdge oferuje darmowy system zdalnego monitorowania na poziomie modułu, łańcucha i całej instalacji, zapewniający stale najwyższą wydajność instalacji. Platforma monitorowania umożliwia kompleksową analizę, śledzi i raportuje o wydajności energetycznej, czasie pracy systemu, współczynniku wydajności i wynikach finansowych. Określone i automatyczne powiadomienia do natychmiastowego wykrywania błędów, dokładnej konserwacji i szybkiego reagowania umożliwiają minimalizację wizyt i czasu ich trwania na miejscu.

Dostęp do platformy monitorowania jest łatwy osiągalny z komputera lub urządzenia przenośnego w dowolnym czasie i miejscu.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami

Dopasuj idealny system fotowoltaiczny

Skorzystaj z poniższego kalkulatora i sprawdź ile zarobisz dzięki fotowoltaice, oszczędzając na rachunkach za prąd dla Twojego domu lub firmy. *
Miesięczny rachunek za prąd - 50
1500 zł 1 zł

Najlepiej dopasowana instalacja

Wielkość instalacji
4.32 kWp
Co pozwala wyprodukować w ciągu roku
4 147 kWh
Koszt brutto instalacji od
21 725
Roczny rachunek za prąd bez instalacji fotowoltanicznej
2 352
Roczny rachunek z instalacją fotowoltaiczną
260.18
Oszczędności przez 25 lat
38 085
doradztwo / sprzedaż
Rafał Wojtanowicz

Zobacz numer telefonu mail: rafal@wojtanowicz.net

Zadaj nam pytanie