Rekuperacja - skuteczna wentylacja Twojego domu!

Rekuperacja inaczej - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - to skuteczna i energooszczędna wentylacja nowoczesnego domu. Obecnie każdy dom energooszczędny powinien posiadać rekuperację. Wybudowanie domu pasywnego bez rekuperacji jest niemożliwe.

W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, rekuperacja zapewnia świeże filtrowane powietrze w pomieszczeniach niezależnie od pory roku, pogody cz godziny. Dodatkowo zapewnia odzysk ciepła z wyciąganego powietrza obniżając koszty ogrzewania domu.

Rekuperacja to same korzyści.

Dlaczego Wojtanowicz Eko Technologie?

Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji systemów wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Kompleksowa usługa: projekt – finansowanie – montaż – serwis
Sprawdzona firma – zaufało nam setki klientów
Tylko wysokiej klasy urządzenia gwarantujące bezawaryjne działanie wentylacji
Profesjonalna, doświadczonych kadra monterów
stała opieka serwisowa

Rekuperacja z najwyższej klasy komponentów

W skócie - Jak działa rekuperacja

W skrócie jest to system kanałów wywiewających zużyte powietrze i wilgoć z pomieszczeń i nawiewający świeże. Powietrze transportowane jest przez centralę wentylacyjną (rekuperator) w którym temperatura poprzez wymiennik przekazywana jest z powietrza wywiewanego do świeżego bez mieszania się obu strumieni.

Z czego składa/może składać się wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Rekuperator

Centrale wentylacyjne - rekuperatory, które możemy Państwu zaproponować to najwyższej jakości urządzenia na rynku. Urządzenia, które pozwalają na ekonomiczne, bezawaryjne działanie. Wyposażone w intuicyjne sterowanie. Zawsze dobieramy urządzenie w zależności do wymagań instalacyjnych i zapotrzebowania jakie występują w danym budynku. Zastosowanie urządzeń o parametrach dopasowanych do konkretnej instalacji pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów pracy.

Kanały wentylacyjne

Instalację dystrybucji powietrza zawsze precyzyjnie obliczamy i dobieramy do warunków. Główne kanały rozprowadzające wykonujemy z rur typu spiro sztywnych, ocynkowanych w otulinie z wełny mineralnej w płaszczu aluminiowym. Rozprowadzenie do poszczególnych pomieszczeń realizujemy z kanałów w systemie rozdzielaczowym w technologii z powłoką z jonami srebra, które mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zawsze projektujemy instalację tak, aby wyeliminować szumy i zapewnić możliwość wietrzenia pomieszczeń ze zwiększonym wydatkiem powietrza.

Wymiennik płytowy GWC

Doskonałe rozwiązanie do rozbudowania instalacji rekuperacji zapewniające możliwość efektywnego chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim oraz wstępnego podgrzania powietrza nawiewanego latem. Posiada doskonałe parametry antybakteryjne. Bardzo dużym atutem wymiennika płytowego jest doskonałe nawilżanie powietrza w okresie zimy, co jest często występującym problemem. Bardzo dobrze pracuje w przypadku zabudowania wymiennika w obrysie budynku, jednak konieczne jest jego zabudowy już na etapie projektowym.

Wymiennik glikolowy GWC

Sprawdza się doskonale jako chłodnica nawiewanego powietrza latem. Jest idealnym rozwiązaniem do utrzymania chłodu w pomieszczeniach w okresie letnim. Doskonale współpracuje z dolnym źródłem gruntowej pompy ciepła. Rozwiązania, które stosujemy wspomagają regenerację dolnego źródła, co sprawia, że również pompa ciepła pracuje ekonomiczniej. Jest doskonałym uzupełnieniem rekuperacji przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

doradztwo / sprzedaż
Rafał Wojtanowicz

Zobacz numer telefonu mail: rafal@wojtanowicz.net

Zadaj nam pytanie


  Najczęściej zadawane pytania na temat rekuperacji

  1Dlaczego montować rekuperację?
  Ponieważ wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła czyli rekuperacja to niezbędne rozwiązanie dla nowych budynków, gdzie nowoczesna technologia budowania oraz szczelne okna nie pozwalają na zachowanie mikrowentylacji w pomieszczeniach.
  2A może wentylacja grawitacyjna?
  Oczywiście spotykamy się z inwestorami, którzy decydują się na tradycyjną wentylację grawitacyjną i żadne argumenty do nich nie trafiają, ponieważ wychodzą z założenia, że przez wiele lat takie rozwiązania sprawdzały się, więc po co wydawać pieniądze. Można i tak tylko, że kiedyś budynki nie były szczelne, więc przepływ powietrza był a poza tym tona węgla w te czy we wte nie miała znaczenia. W budynkach bez rekuperacji mieszkamy jak w worku foliowym.
  3Jaki jest koszt inwestycji i eksploatacji?
  - koszt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to kilka procent w skali całej inwestycji w budowę domu - koszt eksploatacji to kilkaset złotych w skali roku w zależności od budynku i sposobu użytkowania
  4Czy użytkowanie rekuperacji się opłaca?
  Często słyszy się, że oszczędności na ogrzewaniu mogą sięgać nawet 20 - 30%, oczywiście jest to możliwe ale w rzeczywistości tak nie jest. Dlaczego? Ponieważ: - w instalacji rekuperacji wywiewamy zużyte powietrze a nawiewamy świeże - potrzebujemy energii do napędzania wentylatorów - czerpane powietrze z zewnątrz jest zimne i mimo iż podgrzewane je wywiewanym, nie da się wyeliminować strat ciepła - centrala wentylacyjna wymaga wymiany filtrów, co również jest jakimś kosztem - z reguły wentylacja grawitacyjna nie działa (szczególnie zimą przy niskim ciśnieniu atmosferycznym), ponieważ nikt nie stosuje nawietrzaków podokiennych poprzez które mogłoby być dostarczane świeże powietrze a jak wiadomo, jeżeli nie nawiewamy powietrza z zewnątrz nie ma możliwości aby powietrze mogło wydostawać się przez kanał wentylacyjny grawitacyjnie. Nie ma zatem strat ciepła. Jednak za cenę mieszkania w "termosie".
  5Jakie będę miał korzyści z zainstalowania rekuperacji?
  Zlecając nam wykonanie projektu, dostawę i montaż instalacji rekuperacji masz pewność że: - zyskujesz precyzyjnie zaprojektowaną i rzetelnie wykonaną instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - zapewnimy Ci komfort - precyzyjnie zbilansowany układ bez szumów - zyskujesz stałą wymianę powietrza, podobnie jak w przypadku stałego wietrzenia domu - latem eliminujesz owady, które bywają uciążliwe - zimą nie masz problemu z przedostającym się do domu smogiem - rekuperację możesz wykorzystać do chłodzenia domu
  Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

   X
   Zostaw kontakt - oddzwonimy