Pompy ciepła - ekologiczne ogrzewanie Twojego domu

Pompy ciepła to obecnie jedne z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych do ogrzewania. Jest to rozwiązanie ekologiczne - pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej – powietrza, gruntu lub wody.

Gruntowe pompy ciepła

Najnowszej generacji glikolowe pompy ciepła ze sprężarkami typu Scrol, również o modulowanej mocy, z wykorzystaniem dolnego źródła ciepła w postaci odwiertów pionowych jak i wydajnych kolektorów poziomych.

Powietrzne pompy ciepła

Nowoczesne i ekonomiczne powietrzne pompy ciepła w technologii monoblok jak również split. Urządzenia o bardzo dużej sprawności, pracujące z pełną wydajnością nawet przy temperaturach zewnętrznych siegających -15stC

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami

Opinie naszych klientów

 • Jakub Walc
  Instalacja pięknie zrobiona i przemyślana. Dziękujemy za właściwe rozwiązanie, dobór pompy ciepła i fachowy montaż. Pozdrawiam Kuba.
  Jakub Walc
 • Mariusz Wrzecion
  Od samego początku budowy stawiałem na nowoczesne ale i sprawdzone technologie i wykonawców. Z panem Rafałem kontakt od samego początku był bardzo przyjemny i zarazem profesjonalny. Konkretna oferta, czytelną umowa. Później profesjonalni i sprawni monterzy zarówno pompy ciepła jak i rekuperacji. W każdej chwili można zadzwonić o pomoc czy poradę, jeżeli pan Rafał nie może to odpowiada któryś z monterów. Jak tylko będę potrzebował klimatyzacji lub fotowoltaiki w przyszłości to dla mnie adres jest już znany. Na FB "keramzytowymariusz" można znaleźć kilka zdjęć z realizacji. Polecam serdecznie firmę Wojtanowicz Eko Technologie
  Mariusz Wrzecion
 • Lukasz Nowakowski
  Montaż instalacji fotowoltaicznej oraz montaż pompy ciepła odbyły się bezproblemowo. Wszystko działa jak należy. Panele fotowoltaiczne z najlepszej pułki Kioto Solar Bleck oraz pompa Panasonik dobrana do potrzeb budynku, wykonany został audyt energetyczny.
  Lukasz Nowakowski
 • Adam W
  Pełen profesjonalizm! Jeśli szukasz firmy, która zajmie się kompleksową obsługą Twojej budowy to dobrze trafiłeś. U nas wykonane instalacje CO, CWU, wentylacji mechanicznej i kanalizacji. Do tego pompa ciepła i rekuperator. Wszystko w terminie, za rozsądną cenę i co najważniejsze dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Wielki szacun!
  Adam W
 • Ryszard Frankiewicz
  Kto buduje, ten wie. Nie jest łatwo. Jednakże od pierwszego kontaktu z Panem Rafałem Wojtanowiczem doświadczyłem poczucia komfortu - jako inwestor. Racjonalna wycena i nie budząca niepokoju umowa to podstawa. JEST OK . Wszystkie kolejne etapy, a współpraca nasza trwała ponad rok, to pasmo ... udanych przedsięwzięć. Ekipy instalatorskie to wręcz wzór "NIEMIECKIEJ" poprawności. Cieszę się że mogłem nie martwić się o pierdoły, a sprawy trudne były załatwiane od ręki. Fajne chłopaki. POLECAM - sam też ich znalazłem poprzez bezpośrednie polecenie zadowolonego inwestora. Nie ma nic lepszego.
  Ryszard Frankiewicz

Masz pytanie? Chcesz otrzymać wycenę? Skontaktuj się z Nami


doradztwo / sprzedaż
Rafał Wojtanowicz

Zobacz numer telefonu mail: rafal@wojtanowicz.net

  Masz pytanie? Chcesz otrzymać wycenę? Skontaktuj się z Nami


  doradztwo / sprzedaż
  Rafał Wojtanowicz

  Zobacz numer telefonu mail: rafal@wojtanowicz.net

   Najczęściej Zadawane Pytania

   1Jakie są koszty inwestycji w pompy ciepła?
   Przystępując do budowy domu warto jest pomyśleć o rozwiązaniach technologicznych już na etapie przygotowywania dokumentacji. Decydując się na współpracę z nami, już na etapie projektu a później na każdym z etapów budowy dzielimy się swoim wieloletnim doświadczeniem, co pozwala wyeliminować częste błędy projektowe czy wykonawcze, ułatwia koordynowanie prac, co ogranicza częste opóźnienia w realizacji budowy, sugerujemy optymalne rozwiązania, które w przypadku budynku z pompą ciepła pozwalają wyeliminować zbędne koszty.
   2Jaka jest żywotność pomp ciepła?
   Pompy ciepła mogą działać dwadzieścia - trzydzieści lat bezawaryjnie, co w konfrontacji z kotłem stałopalnym sprawia iż jest bezkonkurencyjna. Oczywiście poza samym urządzeniem składa się na to wiele czynników. Odpowiedni jej dobór, przeliczenie parametrów budynku, odpowiednio zaprojektowane dolne źródło oraz instalacja grzewcza. Całość jednak odpowiednio wykonana i skonfigurowana. Takimi rozwiązaniami zajmujemy się rzetelnie od wielu lat a każde z zainstalowanych urządzeń oraz instalacji działa według założeń, bardzo poprawnie i bez problemów.
   3Jaką pompę ciepła wybrać?
   Na podjęcie takiej decyzji składa się wiele czynników. Przede wszystkim jaka jest powierzchnia i parametry budynku, jaką powierzchnią działki dysponujemy, czy istnieje możliwość wjechania koparką, wiertnicą, jaka jest gęstość zabudowy, czy zewnętrzna powietrzna pompa ciepła nie będzie uciążliwa dla sąsiadów i wreszcie jakim budżetem dysponujesz. Pompy ciepła, które posiadamy w swojej ofercie to jedne z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Zarówno gruntowe jak i powietrzne są idealnym źródłem ciepła a to jakie urządzenie i w jakiej konfiguracji będzie optymalnym rozwiązaniem w Twoim domu przedstawimy Ci rzetelnie po dokonaniu szczegółowych obliczeń.
   4Dlaczego my?
   Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że zaproponujemy urządzenie najlepsze dla Ciebie, ponieważ zajmujemy się równorzędnie pompami ciepła gruntowymi jak i powietrznymi. Nie mamy własnych preferencji a jedynie kryterium doboru, to optymalne rozwiązanie dla Twojej inwestycji. Nasz kontakt nie kończy się po zainstalowaniu i uruchomieniu instalacji. Poza serwisem fabrycznym producenta, to my zajmujemy się przeglądami oraz reagujemy natychmiastowo w przypadku wystąpienia nieprawidłowości. Najnowszej generacji glikolowe pompy ciepła ze sprężarkami typu Scrol, również o modulowanej mocy, z wykorzystaniem dolnego źródła ciepła w postaci odwiertów pionowych jak i wydajnych kolektorów poziomych