Nasze realizacje – podsumowanie nr 5

Gruntowa pompa ciepła alpha innotec WZSV 62H3M

Zakres prac: pompa zasila instalację ogrzewania podłogowego, której montaż wszedł w zakres wykonanych prac. Dodatkowo w zgodzie z ekologicznymi standardami zajęliśmy się instalacją rekuperacji z centralą marki AERIS NEXT 350, której montażem zajmiemy się w późniejszym terminie. W tej chwili budowa jest w trakcie wykończania, trwa wygrzewanie jastrychu, tj. osuszania posadzki. O pompie: alpha innotec WZSV 62H3M to centrala glikol/woda, sprawdza się w nowych budynkach i co istotne — jest urządzeniem typu all-in-one z wbudowanym zasobnikiem c.w.u o pojemności 180 litrów.
Realizację zaliczamy do kompleksowych – obejmowała także wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Budynek ma powierzchnię 130 metrów.

Lokalizacja: Głogówek (powiat Prudnicki)

Powietrzna pompa ciepła: alira LWDV od alpha innotec

Zakres prac: Pompę zamontowaliśmy w termomodernizowanym domu o powierzchni 210 m2. Dystrybucja ciepła w budynku odbywa się przez instalację ogrzewania podłogowego oraz grzejniki.

Termomodernizacja budynku nie ogranicza się do zamontowania urządzenia. Projekt maszynowni obejmował zasobnik ze stali nierdzewnej (300 litrów) oraz bufor do CO (również 300 litrów) z wężownicą. Układ pomiędzy pompą ciepła a wężownicą napełniony został roztworem glikolu propylenowego. W tym wypadku daje też gwarancję, że nawet w przypadku awarii prądu mieszkańcy mogą spać spokojnie — instalacja nie zamarznie.
W związku z uruchomieniem dwóch istniejących instalacji grzewczych musieliśmy zastosować dwie grupy pompowe — bezpośrednią oraz mieszającą. Oczywiście instalacja została przepłukana odpowiednią chemią oraz napełniona roztworem  SENTINEL zapobiegający rozwojowi grzybów i bakterii w instalacjach.

Lokalizacja: Czarnowąsy

Gruntowa pompa ciepła glikol/woda alterra WZS 82H3M

Zakres prac: Dom o powierzchni 180 metrów. Na powstającym poddaszu użytkowym wykonaliśmy instalację wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie podłogowe oraz wentylację z rekuperacją. Pompa ciepła typu zasilana z gruntu (odwierty pionowe) zaopatrza w ciepło instalacje ogrzewania podłogowego oraz grzejnikowego. Takie rozwiązanie wymaga umieszczenia dwóch grup pompowych: bezpośredniej oraz mieszającej.

W związku z tym, że instalacja funkcjonuje w budynku modernizowanym, zakres prac obejmował także usuwanie zanieczyszczeń i produktów korozji oraz montaż separatora magnetycznego w funkcji filtra Caleffi. 

Lokalizacja: Kotórz Wielki

Komentarze są wyłączone.

Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

    X
    Zostaw kontakt - oddzwonimy