Nasze realizacje – podsumowanie nr 3

Kompleksowa inwestycja w nowym domu. Pompa ciepła Samsung EHS SPLIT

Zakres prac: Zakres naszych prac obejmował wszystkie najważniejsze instalacje: od instalacji wodno-kanalizacyjnej, przez ogrzewanie podłogowe i rekuperację po montaż powietrznej pompy ciepła.
Rodzaj ogrzewania: Zgodnie z projektem budynek powinien być zasilany pompą Panasonic ALL IN ONE, w związku z czym układ został przygotowany zgodnie z wymogami dla konkretnego typu urządzenia. Aktualna sytuacja rynkowa spowodowała problemy z dostępnością wybranego modelu. Aby nie przedłużać czasu budowy, po konsultacjach z inwestorem postanowiliśmy zmienić pierwsze założenia.
Wykorzystaliśmy pompę marki Samsung z modułem hydraulicznym (wraz ze zbiornikiem 200 l) oraz jednostką zewnętrzną ze sterownikiem dotykowym. Decyzja wymusiła opracowanie i zastosowanie modyfikacji integrujących nowy model pompy z instalacją grzewczą. Projekt zakończyliśmy z sukcesem, a efekty przedstawiamy w zdjęciach poniżej.
Wentylację zasila rekuperator AERISnext 350. Urządzenie niezawodne i rekomendowane od wielu lat. Działa bez usterek, jest ekonomiczne oraz wyposażone w innowacyjne technologie. Spełnia wymogi dla ekologicznych inwestycji budowlanych.
Lokalizacja: Stobrawa (gmina Popielów)

Modernizowany budynek. Powietrzna pompa ciepła PANASONIC T-CAP 12kW 3F

Zakres prac: Zmodernizowany budynek mieszkalny. Pompa umieszczona w piwnicy, gdzie wcześniej funkcjonowała standardowa maszynownia.
Rodzaj ogrzewania: Wybrany model to popularne urządzenie PANASONIC T-CAP 12kW 3F, który zastąpił kocioł węglowy zasypowy. Instalacja składa się oczywiście także ze zbiornika buforowego c.o. do pomp ciepła o pojemności 50 l oraz nierdzewnego 200 litrowego zasobnika c.w.u.
Jednostkę zewnętrzną umieściliśmy na ścianie budynku. Zgodnie ze sztuką istniejąca instalacja została przepłukana specjalną chemią oraz napełniona zmiękczoną i zdemineralizowaną wodą z dodatkiem inhibitorów. W przyszłości zanieczyszczenia będą na bieżąco wyłapywane przez zamontowany filtr magnetyczny.
Lokalizacja: Skorogoszcz w powiecie brzeskim.

 

Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-Cap 9,0kW generacji H Trójfazowa

Rodzaj ogrzewania: istniejące w poprzednim układzie ogrzewanie grzejnikowe. Konsekwencją tej decyzji jest wysoka temperatura zasilania instalacji grzewczej grzejnikowej. Układ skonfigurowany z buforem w połączeniu szeregowym, którego funkcją podstawową jest zapewnienie odpowiedniej ilości wody grzewczej do odszraniania parownika w jednostce zewnętrznej tzw. defrostu.
Zakres prac: Instalacje powietrznej pompy ciepła: Panasonic T-Cap 9,0kW generacji H Trójfazowa, emaliowanego zbiornika ciepłej wody użytkowej, zbiornika buforowego.
Założenie separatora magnetycznego marki FLAMCO – służącego do wyłapywania produktów korozji i zanieczyszczeń. Realizacja obejmowała także wymianę i skompletowanie armatury (wyposażenie pomieszczenia), grupy bezpieczeństwa, orurowanie oraz odpowiednią izolację – otuliny z kauczuku syntetycznego.
Lokalizacja: Staniszcze Wielkie, gm. Kolonowskie, pow. Strzelecki

Kompleksowa realizacja. Gruntowa pompa ciepła alpha innotec WZS 42K3 zasilana dolnym źródłem

Zainstalowana pompa ciepła to alpha innotec WZS 42K3 zasilana dolnym źródłem — odwiertami pionowymi o łącznej długości 150mb. Kilka słów o pompie: jednostka typu all in one z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 180 litrów. Do budynku dostarcza ciepło, ciepłą wodę użytkową oraz chłód, który z wnętrza ziemi przetłaczany jest poprzez wbudowanym systemem chłodzenia pasywnego. Pomieszczenia chłodzą pętle podłogówki.
Centrala wentylacyjna to AERIS Next z rozszerzoną płytą główną i układem chłodzenia ComfoFond dodatkowo chłodzi pomieszczenia nawiewanym powietrzem.Takie kompleksowe rozwiązanie stanowi najwyższy standard komfortu zarówno zimą, jak i w okresie letnich upałów.

Informacje o budynku: powierzchnia: 132 m2
Rodzaj ogrzewania: podłogowe
Pompa ciepła: alpha innotec WZS 42H3
Dolne źródło: kolektor pionowy
Dodatkowe instalacje: rekuperacja [rekuperator Aeris Next 350]
Pozostałe: instalacja wodno-kanalizacyjna oraz przygotowanie pomieszczenia pod maszynownię
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki (powiat opolski)

Komentarze są wyłączone.

Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

    X
    Zostaw kontakt - oddzwonimy