Klimatyzacje Saunier Duval

Klimatyzatory ścienne typu MONO SPLIT ON-OFF to urządzenia przeznaczone do chłodzenia oraz dogrzewania pojedynczych pomieszczeń. Klimatyzatory ścienne to kompletne zestawy obejmujące jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną i pilota oraz elementy niezbędne do instalacji.

Przeznaczenie Klimatyzatory ścienne to doskonałe urządzenia do mieszkań, domów jednorodzinnych, jak również do niewielkich punktów usługowych, sklepików czy warsztatów. Mogą być montowane zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących budynkach, a ich instalacja jest wyjątkowo szybka i prosta.

Sprawdzona konstrukcja oszczędne klimatyzacje opoleON-OFF to określenie dotyczące sposobu pracy sprężarki (kompresora). Klimatyzatory ON-OFF działają ze stałą mocą i regulują temperaturę w pomieszczeniu poprzez włączanie i wyłączanie. Jest to sprawdzona i popularna konstrukcja, która pozwala na zapewnienie komfortu a zarazem – oszczędny zakup i eksploatację. Sposób pracy za pomocą włączeń i wyłączeń nie jest odczuwalny dla użytkownika, a komfort zależy od typu zastosowanej sprężarki. Klimatyzatory Saunier Duval wyposażone są w sprężarki rotacyjne, zapewniające cichą pracę i dużą wydajność. Zaletą tych rozwiązań jest też oszczędna eksploatacja – urządzenia ON-OFF marki Saunier Duval mają klasę energetyczną A.

Funkcjonalność Klimatyzatory ścienne SPLIT ON-OFF posiadają funkcję chłodzenia i grzania. Stosowanie klimatyzacji pozwala również na redukcję wilgoci powietrza oraz usuwanie zanieczyszczeń (tj. pyłki i kurz). Urządzenia posiadają też następujące funkcje:

 • precyzyjny układ nawiewu sterowany za pomocą pilota,
 • funkcja HOT START,
 • automatyczny wybór trybu chłodzenia lub grzania w zależności od temperatury,
 • system redukcji szumów,
 • funkcja RESTART,
 • funkcja SLEEP.

Efektywne i ekologiczne Klimatyzatory ON-OFF wykorzystują jeden z najlepszych czynników chłodniczych – R 410 A. Zapewnia on najlepszą wydajność a jednocześnie jest najmniej szkodliwy dla środowiska i najłatwiejszy w recyclingu.

Klimatyzatory ścienne typu SPLIT INVERTER to urządzenia przeznaczone do chłodzenia oraz dogrzewania pomieszczeń, przy czym oferta obejmuje klimatyzatory MONO SPLIT – z jedną jednostką wewnętrzną, oraz MULTI SPLIT – z dwiema lub trzema jednostkami wewnętrznymi. Klimatyzatory ścienne to kompletne zestawy obejmujące jednostkę lub jednostki wewnętrzne, jednostkę zewnętrzną oraz pilota, a także elementy niezbędne do instalacji.

Przeznaczenie: Klimatyzatory ścienne to doskonałe urządzenia do mieszkań, domów jednorodzinnych, jak również do niewielkich punktów usługowych, sklepików czy warsztatów. Mogą być montowane zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących budynkach, a ich instalacja jest wyjątkowo szybka i prosta. Ta grupa urządzeń obejmuje klimatyzatory do pojedynczych pomieszczeń a także systemy złożone nawet z trzech jednostek wewnętrznych. Długość przewodów instalacji może wynosić nawet 20 m, co pozwala na elastyczność w doborze miejsca montażu. Technologia INVERTER sprawia, że urządzenia stanowią znacznie mniejsze obciążenie dla instalacji elektrycznej.

Technologia INVERTER – efektywność i komfort Sprężarki typu INVERTER to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu klimatyzator płynnie reguluje swoją moc w zależności od warunków w pomieszczeniu. Zalety tej technologii:

 • systemy inverterowe mogą osiągać od 30% do 140% swojej nominalnej wydajności, dzięki czemu pomieszczenie jest chłodzone lub ogrzewane znacznie szybciej;
 • o płynna regulacja mocy sprawia, że komfort w pomieszczeniu jest na niezmiennym poziomie;
 • urządzenie moduluje moc i zużycie energii zależnie od potrzeb, sprawiając, że pobór energii i koszty są bardziej efektywne;
 • stały pobór mocy na stabilnym poziomie stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla instalacji elektrycznej.

Szeroka gama Seria urządzeń ściennych SPLIT INVERTER to aż cztery wersje - z jedną, dwiema, trzema lub nawet czterema jednostkami wewnętrznymi. Dzięki temu, z pomocą jednego klimatyzatora można regulować temperaturę w kilku pomieszczeniach. Zaletą jest nie tylko oszczędność energii, ale też łatwiejszy montaż instalacji.

Funkcjonalność Klimatyzatory ścienne SPLIT INVERTER posiadają funkcję chłodzenia i grzania. Stosowanie klimatyzacji pozwala również na redukcję wilgoci powietrza oraz usuwanie zanieczyszczeń (tj. pyłki i kurz). Urządzenia posiadają też następujące funkcje:

 • precyzyjny układ nawiewu sterowany za pomocą pilota,
 • funkcja HOT START,
 • automatyczny wybór trybu chłodzenia lub grzania w zależności od temperatury,
 • system redukcji szumów,
 • funkcja RESTART,
 • funkcja SLEEP.
 • funkcja REPEAT
 • funkcja FOLLOW ME

Efektywne i ekologiczne Klimatyzatory ścienne SPLIT INVERTER wykorzystują najlepszy obecnie czynnik chłodniczy – R 410 A. Zapewnia on najlepszą wydajność a jednocześnie jest najmniej szkodliwy dla środowiska i najłatwiejszy w recyclingu.