Nowoczesne powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła produkowane według najnowszych technologii, to urządzenia, które z powodzeniem sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej, co do których już raczej przekonywać nie trzeba. Powszechnie znane są ich żywotność oraz bezawaryjne działanie w połączeniu z bardzo ekonomiczną pracą. Jednak takie cechy gwarantują tylko najlepsze jednostki. Lata doświadczeń, zrealizowane wiele instalacji oraz stałe poszukiwania optymalnych rozwiązań spowodowało, iż od kilku lat skoncentrowaliśmy się na tylko na kilku sprawdzonych producentach pomp powietrznych, którzy gwarantują doskonałą jakość i rozwiązania technologiczne.

Nowoczesne powietrzne pompy ciepła Alpha Innotec typu monoblok

seria LWD - supercichy monoblok

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok marki Alpha Innotec serii LWD o stałej mocy sprężarki to doskonałe urządzenie do budynków o niedużej powierzchni.

Bardzo wydajne i ciche urządzenie, które bez problemu można instalować w gęstej zabudowie, gdzie bardzo istotna cicha praca urządzenia na zewnątrz budynku. Zabudowana w urządzeniu sprężarka typu scroll sprawia, iż jest to bardzo wydajne urządzenie o wysokiej kulturze pracy, niskich kosztach eksploatacyjnych ale również a może przede wszystkim charakteryzuje się bardzo długą żywotnością.

seria LWA - monoblok o dużej wydajności

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok marki Alpha Innotec serii LWA o stałej lub modulowanej mocy sprężarki to doskonałe urządzenie do budynków o większych lub dużych powierzchniach.

Bardzo wydajne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w miejscu gdzie zapotrzebowanie na moc jest duże a nie ma możliwości wykonania dolnego źródła pod pompę ciepła gruntową. Technologia zastosowana w tych urządzeniach, m.in. duże parowniki oraz sprężarki typu scroll pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów oraz bardzo długą żywotność tych urządzeń.


zobacz szczegóły

seria LW - do ustawienia wewnętrznego

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok marki Alpha Innotec serii LW o stałej lub modulowanej mocy sprężarki to doskonałe urządzenie do budynków o średniej i dużej powierzchni.

Są to pompy ciepła do ustawienia wewnętrznego, doskonałe rozwiązanie w przypadku braku wolnej przestrzeni na zewnątrz lub istnieje ryzyko uszkodzenia jej przez osoby trzecie w przypadku montażu poza budynkiem a na zainstalowanie dolnego źródła gruntowej pompy ciepła również jest niemożliwe. Seria LW to urządzenie dla wymagającego klienta

Nowoczesne i wydajne powietrzne pompy ciepła Panasonic Aquarea typu Split

seria High Performance

Doskonałe inwerterowe pompy ciepła do nowych budynkach o dobrych parametrach izolacyjnych. Najnowsza generacja H pomp ciepła Panasonic zapewnia doskonałe parametry pracy a ich wysoka sprawność pozwala na uzyskanie niskich kosztów eksploatacyjnych.


Panasonic Aquarea to urządzenia, które mogą pracować rewersyjnie, czyli zarówno w opcji grzania jak i chłodzenia, co pozwala na chłodzenie budynku bez konieczności instalowania klimatyzatorów. Dopracowane sterowanie pozwala na łatwe i intuicyjne sterowanie poszczególnymi parametrami urządzenia.

seria T-Cap - wysoka wydajność podczas silnych mrozów

Pompa ciepła Aquarea serii T-Cap to urządzenia, które charakteryzują się doskonałymi parametrami pracy również przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki zastosowanej technologii opatentowanej przez firmę Panasonic, nawet przy temperaturach -15stC pompa ciepła T-Cap może działać z nominalną mocą co pozwala na zapewnienie wystarczającej ilości ciepła również w budynkach o słabych parametrach izolacyjnych, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest wysokie.
Nowa generacja H to oczywiście doskonałe możliwości sterowania.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami

Powietrzne pompy ciepła produkowane według najnowszych technologii, to urządzenia, które z powodzeniem sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej, co do których już raczej przekonywać nie trzeba. Powszechnie znane są ich żywotność oraz bezawaryjne działanie w połączeniu z bardzo ekonomiczną pracą. Jednak takie cechy gwarantują tylko najlepsze jednostki.

Lata doświadczeń, zrealizowane wiele instalacji oraz stałe poszukiwania optymalnych rozwiązań spowodowało, iż od kilku lat skoncentrowaliśmy się na tylko na kilku sprawdzonych producentach pomp powietrznych, którzy gwarantują doskonałą jakość i rozwiązania technologiczne.

Posiadamy uprawnienia do montażu i serwisu wszystkich typów powietrznych pomp ciepła, zarówno monoblok jak i split.

Co jest ważne przy doborze powietrznej pompy ciepła?
- Istotne jest oczywiście prawidłowe określenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną ale także
- prawidłowo dobrana i skonfigurowana instalacja grzewcza
- osprzęt dodatkowy, który będzie współpracował z pompą ciepła
- wyznaczenie punktu biwalentnego, czyli temperatury granicznej poniżej której pompa może wspomagać pracę grzałkami
- zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową
Wszystkie czynniki odpowiednio przewidziane w projekcie kompletnej instalacji grzewczej z pompą ciepła mają nie tylko duże znaczenie dla prawidłowej pracy pompy ciepła ale również na jej żywotność a przede wszystkim na ekonomiczną pracę w całym sezonie grzewczym oraz przy produkcji ciepłej wody użytkowej.
Dlatego zawsze precyzyjnie dobieramy urządzenie pod konkretną inwestycję przedstawiając inwestorowi najlepsze rozwiązania.

Pamiętaj nie zawsze w przypadku Twojego domu lepsza będzie pompa ciepła typu split czy monoblok, inwerterowa sprężarka czy o stałej wydajności pracy.

Skontaktuj się z nami - dobierzemy najlepszy wariant i przedstawimy Ci argumenty jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Masz pytanie? Chcesz otrzymać wycenę? Skontaktuj się z Nami