Pompa ciepła Vaillant

Vaillant jest dostawcą efektywnych rozwiązań systemowych z zakresu techniki grzewczej. W opracowaniu swych produktów stara się uwzględniać potrzeby szczególnie tych Klientów, którzy pragną połączyć oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych z wysoką stopą życiową – osób otwartych na świat, pragnących żyć lepiej, chcących stale poszerzać swoją wiedzę.

Rozwój przyszłościowych i efektywnych technologii ma w naszej firmie długą tradycję. Dotyczy to przede wszystkim instalacji komfortowego ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych. Szeroka i różnorodna paleta rozwiązań grzewczych pozwala zaspokoić preferencje nawet najbardziej wybrednych użytkowników, a elegancka i nowoczesna oprawa naszych urządzeń znakomicie wpisuje się w każdą przestrzeń.

Pompy ciepła geoTHERM marki Vaillant pozyskują odnawialną energię z ziemi, wód gruntowych lub powietrza – ponadto można je bez problemu łączyć z instalacjami solarnymi, co pozwala istotnie obniżyć rachunki za energię. Urządzenia te integrują w sobie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, niemiecką jakość wykonania oraz przemyślany, nowoczesny design

.

Nie ma lepszego sposobu na komfortowe zaopatrzenie w ciepło i ciepłą wodę niż instalacja zasilana energią, która jest zgromadzona w ziemi, wodach gruntowych i powietrzu. Natura oferuje nam tę energię bezpłatnie. Pompa ciepła pobiera z otoczenia 75% energii potrzebnej do ogrzewania i podgrzania wody, dlatego domowy budżet jest znacznie mniej obciążony.

Układ z pompą ciepła geoTHERM firmy Vaillant umożliwia opracowanie w pełni indywidualnych rozwiązań zarówno w trakcie modernizacji domu, jak i w nowo budowanym budynku. Oferujemy nie tylko najwyższą niemiecką jakość potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami i nagrodami, lecz także serwis i niezawodność marki o 135-letniej tradycji.

Wykorzystanie energii słonecznej zmagazynowanej w ziemi, wodach gruntowych i powietrzu to nie tylko istotny wkład w ochronę środowiska naturalnego, lecz także wielki krok naprzód. Zamiast wysokich rachunków za ogrzewanie – bezpłatne czerpanie energii z przyrody. Takie możliwości stwarza właśnie pompa ciepła. Żadnej emisji, a zaledwie 25% energii grzewczej pochodzi ze zużycia elektryczności. To doskonały bilans energetyczny.

Układ z pompą ciepła geoTHERM exclusiv to kompleksowe rozwiązanie, zapewniające ogrzewanie zimą, chłodzenie latem i ciepłą wodę o każdej porze roku. Pompa geoTHERM exclusiv jest wyposażona we wspomagający układ ogrzewania elektrycznego o mocy 6 kW, pogodowe sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem oraz zasobnik ciepłej wody o pojemności 175 l. Latem kolektor chłodzi instalację grzewczą poprzez wymiennik ciepła, zapewniając w domu przyjemny chłód.

… przez ogrzewanie podłogowe

Funkcja chłodzenia jest doskonale realizowana przez pompę ciepła geoTHERM exclusiv firmy Vaillant. Po włączeniu funkcji chłodzenia proces pobierania ciepła ulega błyskawicznie odwróceniu. Nadmiar ciepła jest pobierany z pomieszczeń przez instalację ogrzewania podłogowego i odprowadzany do ziemi. Zamiast pobierać ciepło z gruntu, tak jak w trybie ogrzewania, instalacja odprowadza ciepło z pomieszczeń poprzez kolektor pionowy, bez udziału sprężarki. Wybraną temperaturę można nastawiać latem tak samo jak zimą – za pomocą regulatora bilansu energii na pompie ciepła. Nie ma prostszego i bardziej wygodnego rozwiązania: przez cały rok mamy w domu wybraną temperaturę.

Pompa ciepła geoTHERM exclusiv w skrócie:

 • pompa ciepła c.o. ze zintegrowanym przygotowaniem ciepłej wody i funkcją chłodzenia pasywnego
 • moce: 6, 8 i 10 kW
 • zintegrowany zasobnik ciepłej wody ze stali nierdzewnej
 • wspomagający układ ogrzewania elektrycznego o mocy 6 kW
 • pogodowe sterowanie bilansem energii z graficznym wyświetleniem energii pobranej z otoczenia
 • wysoka sprawność dzięki zastosowaniu nowoczesnej, trwałej sprężarki pompy ciepła typu scroll
 • komfort chłodzenia z funkcją autocooling
 • seryjnie wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego
 • wbudowane pompy górnego i dolnego źródła.

Pompa ciepła geoTHERM plus to urządzenie nowatorskie pod wieloma względami: niezwykła wygoda ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę, prostota obsługi i znakomity bilans energii. Dzięki połączeniu z zasobnikiem ciepłej wody zapewnia, oprócz ogrzewania, pełne zaopatrzenie domu jednorodzinnego w ciepłą wodę. Niezawodne ogrzewanie i dostęp do ciepłej wody idą w parze z nadzwyczajną efektywnością.

Najlepsza technika...
Sprężarka pompy ciepła geoTHERM plus została opracowana specjalnie do zastosowania w pompach ciepła i zapewnia niezwykle wysoką sprawność przy niskich temperaturach źródła energii.

... najwyższy komfort
Nowy pogodowy regulator bilansu energii pozwala dostosować czasy załączania i wyΠączania pompy ciepła do indywidualnych potrzeb mieszkańców i własności cieplnych budynku. Obok wskazań mocy, energii pobieranej bezpłatnie ze środowiska, wyświetla informacje o temperaturze wodyw instalacji grzewczej, temperaturze wody w zasobniku c.w.u. i temperaturze wejściowej z dolnego źródΠa ciepła (solanka, wody gruntowe). Efekt ekologiczny i oszczędności możemy ocenić, odczytując wartość pozyskanej energii: urządzenie podsumowuje energię uzyskaną z otoczenia miesiąc po miesiącu. Pakiet komfortowych rozwiązań dopełnia opcja zdalnego serwisu oraz automatycznej optymalizacji poprzez układ inteligentnego sterowania vrnetDIALOG.

Ułatwiona instalacja
Koncepcję „split mounting” opracowano, aby ułatwić transport i montaż pomp ciepła geoTHERM exclusiv i geo- THERM plus marki Vaillant. Zasobnik ciepłej wody można błyskawicznie odłączyć od podzespołu pompy ciepła. Układ można zatem przewieźć do miejsca instalacji w całości lub w częściach. Efekt to redukcja masy i objętości przemieszczanych podzespołów, która znacznie ułatwia montaż.

geoTHERM plus w skrócie:

 • pompa ciepła c.o. ze zintegrowanym przygotowaniem ciepłej wody
 • moce: 6, 8 i 10 kW
 • zintegrowany zasobnik ciepłej wody ze stali nierdzewnej o pojemności 175 l
 • wspomagające ogrzewanie elektryczne o mocy 6 kW
 • pogodowy regulator bilansu energii (z graficznym wyświetlaniem wartości energii pozyskanej z otoczenia)
 • wysoka sprawność dzięki zastosowaniu nowoczesnej, trwałej sprężarki pompy ciepła
 • seryjnie wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego
 • wbudowane pompy dolnego i górnego źródła.

Pompa ciepła geoTHERM otwiera przed Państwem niezwykłe możliwości. Niezależnie od tego, czy pobieramy energię cieplną z ziemi, powietrza czy wód gruntowych – system geo-THERM jest w każdych okolicznościach idealnym rozwiązaniem instalacji grzewczej.

geoTHERM jest doskonale przystosowana do przygotowania ciepłej wody w połączeniu z zasobnikami geoSTOR lub all-STOR. Zintegrowany regulator bilansu energii i montowany seryjnie zawór przełączający pozwalają z niezwykłą łatwością sterować układem pompa ciepła-zasobnik.

geoTHERM plus/4 wyróżnia się w stosunku do tradycyjnych pomp ciepła geoTHERM dodatkową ważną cechą, szczególnie docenianą w upalne dni – realizuje funkcję chłodzenia pasywnego.

geoTHERM i geoTHERM plus/4 w skrócie:

 • pompa ciepła przeznaczona do ogrzewania budynku, a także ciepłej wody użytkowej we współpracy z zasobnikami c.w.u.
 • moce: 6, 8, 10, 14 i 17 kW (geoTHERM)
 • moce: 6, 8, 10 kW (geoTHERM plus/4)
 • pogodowy regulator bilansu energii z graficznym wyświetlaniem wartości energii pozyskanej z otoczenia
 • wysoka sprawność dzięki zastosowaniu nowoczesnej, trwałej sprężarki pompy ciepła
 • funkcja komfortu chłodzenia pasywnego w systemie autocooling (geoTHERM plus/4)
 • seryjnie wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego
 • wbudowana pompa górnego i dolnego źródła.

Pompa ciepła geoTHERM o mocy od 22 kW to znakomity wybór urządzenia do różnorodnych instalacji grzewczych. Dzięki wysokiej mocy i sprawności, pompa nadaje się do zamontowania w większych obiektach, doskonale łącząc walory ekologiczne i komfort zaopatrzenia w ciepłą wodę. Energię cieplną można pobierać z ziemi lub wód gruntowych.

Wysoka wydajność, liczne możliwości Pompa ciepła geoTHERM to pierwszorzędny wybór nie tylko w przypadku nowych dużych obiektów, lecz także w projektach modernizacji instalacji grzewczych. Wysoka osiągalna temperatura obiegu (62°C) znacznie poszerza zakres zastosowań –pompę można wykorzystać np. w projektach renowacji starych budynków.

Możliwości stosowania pompy nie ograniczają się do domów mieszkalnych. Z tych ekologicznych urządzeń do pozyskiwania ciepła mogą korzystać także zakłady produkcyjne, budynki użyteczności publicznej i inne obiekty.

Duża moc, elastyczność

Znany asortyment regulatorów marki Vaillant umożliwia błyskawiczny montaż i uruchomienie urządzenia. Wprowadza także znaczną elastyczność podczas projektowania.

geoTHERM i geoTHERM plus/4 w skrócie:

 • pompa ciepła przeznaczona do ogrzewania budynkówi przygotowania ciełej wody we współpracy z zasobnikami allSTOR i modułem świeżej wody
 • moce: 22, 27, 38 i 46 kW (pompy solanka-woda)
 • lub 30, 42, 53 i 64 kW (pompy woda-woda)
 • pogodowy regulator bilansu energii z graficznym wskazaniem mocy uzyskanej z otoczenia
 • długotrwałe użytkowanie dzięki zastosowaniu trwałe sprężarki spiralnej
 • możliwość połączenia ze wspomagającą instalacją ogrzewania elektrycznego
 • chłodzenie pasywne jako opcja (tylko dla pomp solanka-woda)
 • seryjnie wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego.