Nasze realizacje – podsumowanie nr 6

Powietrzna pompa ciepła Panasonic o mocy 9 kW (generacja H) z serii AQUAREA T-CAP typu SPLIT

Zakres prac: Modernizacja instalacji grzewczej w budynku o powierzchni 164 m2. Urządzenie współpracuje z instalacją grzejnikową oraz podgrzewa C.W.U. (zasobnik 200 l ze stali nierdzewnej). W instalacji funkcjonuje zbiornik buforowy 50 l w połączeniu równoległym, który w tym wypadku pełni funkcję sprzęgła hydraulicznego.

Lokalizacja: Górażdże (powiat krapkowicki)

Kaskada gruntowych pomp ciepła alpha innotec (seria alterra) SW 262H3 w budynku szkoły podstawowej

Zakres prac: Modernizacja instalacji grzewczej. Naszą rolą było zaprojektowanie oraz zamontowanie kaskady gruntowych pomp ciepła wraz z buforami oraz zasobnikiem c.w.u. Dolne źródło stanowi 11 pionowych wymienników gruntowych o głębokości 100 metrów. Zamontowane urządzenia z serii alterra glikol/woda ze zintegrowaną automatyką o sumarycznej mocy grzewczej 52,2 kW. W tym systemie zastosowaliśmy grupę dwóch buforów o poj. 500l w układzie równoległym, które pełnią rolę magazynu energii oraz sprzęgła hydraulicznego. Instalacja jest wyposażona w filtroodmulacze, separatory i cały niezbędny osprzęt zapewniający bezawaryjną i płynną pracę na długie lata.
Ciepłą wodę użytkową zapewnia dedykowany przez alpha innotec do tego typu rozwiązań zasobnik c.w.u. WWS507 o poj. 500l z potężną wężownicą o powierzchni wymiany 7,0m2, co zapewnia szybkie nagrzanie dużej ilości wody.

Lokalizacja: Dębie (powiat opolski, gmina Chrząstowice)

Powietrzna pompa ciepła Panasonic High-Performance 7 kW (generacji J JEDNOFAZOWA)

Zakres prac: Realizacja odbyła się w 100-metrowym budynku, który przeszedł gruntowną modernizację włącznie z całkowitą wymianą instalacji ogrzewania. Naszym zadaniem było tylko i wyłącznie przygotowanie maszynowni, czyli montaż urządzenia wraz z osprzętem, nastawy i uruchomienie. W realizacji wykorzystaliśmy bufor 50 l zainstalowany w układzie szeregowym, a także 200-litrowy zasobnik ciepłej wody użytkowej marki Joule.

Lokalizacja: Trzebina (powiat prudnicki)

Komentarze są wyłączone.

Pozostaw Nam swoje dane - skontaktujemy się z Tobą!

    X
    Zostaw kontakt - oddzwonimy