Kolektor poziomy to doskonałe rozwiązanie w przypadku kiedy dysponujemy dużą działką lub ogrodem, na którym nie przewidujemy w przyszłości zabudowy czy utwardzania terenu. Na jego efektywność wpływa wiele czynników, między innymi rodzaj gruntu w którym jest posadowiony, jego wilgotność i przepuszczalność. Mimo, iż nie jest tak popularny jak odwierty, również doskonale sprawdza się we współpracy z gruntową pompą ciepła.

Aby prawidłowo wykonać kolektor poziomy istotne jest odpowiednie przeliczenie wydajności energetycznej gruntu na podstawie informacji, które posiadamy, przygotowanie projektu oraz analizę odpowiednich rozwiązań dla danej inwestycji.

Ważne jest aby na etapie prowadzonych prac być przygotowanym na zmiany w stosunku do przyjętych założeń, ponieważ zdarza się nierzadko w trakcie prowadzonych działań, iż warunki terenowe znacząco odbiegają od uwzględnionych w projekcie. Z wieloletniego doświadczenia i wykonanych licznych tego typu dolnych źródeł wiemy, że kolektor poziomy może dorównywać parametrami odwiertom a nawet uzyskiwać parametry lepsze. Zlecając nam wykonanie kompleksowej usługi z kolektorem poziomym masz pewność, że zrealizuje ją wykwalifikoweana kadra z doświadczeniem, Twoja inwestycja spełni oczekiwania a koszty poniesione na jej realizację będą znacząco niższe od odwiertów.

kliknij>>>>> ZOBACZ JAK MOŻEMY WYKONAĆ ODWIERTY PIONOWE

Sprawdź gruntowe pompy ciepła, które mamy w ofercie